Bestyrelsen

Medlemmerne af bestyrelsen

På den årlige generalforsamling i februar vælges fem bestyrelsesmedlemmer (2 i ulige år, 3 i lige år) samt 1-2 suppleanter og en revisor. Nedenstående bestyrelse er blevet valgt på den seneste generalforsamling den 21. februar 2017.

Bestyrelsesmedlemmer

Steen Schjølin Larsen (Kasserer), steen@vrk.dk / kasserer@vrk.dk
Medlem af VRK siden 2013.
Bestyrelsesmedlem siden 2014.

Jonas Bo Madsen, jonas@vrk.dk
Medlem af VRK siden 2012.
Bestyrelsesmedlem siden februar 2016.

Sune Jensen, sune@vrk.dk
Medlem af VRK siden 1998.
Bestyrelsesmedlem siden februar 2016, samt fra 2007 til 2014.
Udnævnt æresmedlem i 2015.

Anders Jurin Hansen, anders@vrk.dk
Medlem af VRK siden 2016.
Bestyrelsesmedlem siden september 2017 (overtog som suppleant Charlotte Ehrhards plads)

Katja Rønsbo, katja@vrk.dk
Medlem af VRK siden 2013.
Bestyrelsesmedlem siden november 2017 (overtog som suppleant Katrine Puges plads)

Suppleanter til bestyrelsen

Per Jensen, per@vrk.dk
Medlem af VRK siden 1998.
Bestyrelsesmedlem 2016/17, samt 2001 til 2006.

Kontakt os

Bestyrelsen hører altid gerne både fra medlemmer og ikke medlemmer. Har du et godt forslag – et spørgsmål eller andet, så tøv ikke med at kontakte os. Bare udfyld formularen nedenfor eller send en mail til bestyrelsen@vrk.dk.

Dit navn (påkrævet)

Din email (påkrævet)

Emne

Din besked

Indmeldelse i VRK

Vejret i København

Arkiv

Post adresse

Vesterbro Rulleskøjte Klub
c/o Steen Schjølin Larsen
Vonsildvej 7
2770 Kastrup

Email til bestyrelsen:
bestyrelsen@vrk.dk

Nyhedskategorier

VRK er medlem af