Bestyrelsen

Medlemmerne af bestyrelsen

På den årlige generalforsamling i februar vælges fem bestyrelsesmedlemmer (2 i ulige år, 3 i lige år) samt 1-2 suppleanter og en revisor. Nedenstående bestyrelse er blevet valgt på den seneste generalforsamling den 27. februar 2018.

Bestyrelsesmedlemmer

Jonas Bo Madsen (Formand), jonas@vrk.dk / formand@vrk.dk
Medlem af VRK siden 2012.
Bestyrelsesmedlem siden februar 2016.


Steen Schjølin Larsen (Kasserer), steen@vrk.dk / kasserer@vrk.dk
Medlem af VRK siden 2013.
Bestyrelsesmedlem siden 2014.


Anders Jurin Hansen, anders@vrk.dk
Medlem af VRK siden 2016.

Bestyrelsesmedlem siden september 2017


Katja Rønsbo, katja@vrk.dk

Medlem af VRK siden 2013.
Bestyrelsesmedlem siden november 2017

Nanna Nielsen, nanna@vrk.dk

Medlem af VRK Siden 2016

Bestyrelsesmedlem siden februar 2018

Suppleanter til bestyrelsen

Per Jensen, per@vrk.dk
Medlem af VRK siden 1998.
Bestyrelsesmedlem 2016/17, samt 2001 til 2006.

Per Norman Jeppesen

Medlem af VRK siden 2016
Ludibeth Aalborg

Medlem af VRK siden 2014

Kontakt os

Bestyrelsen hører altid gerne både fra medlemmer og ikke medlemmer. Har du et godt forslag – et spørgsmål eller andet, så tøv ikke med at kontakte os. Bare udfyld formularen nedenfor eller send en mail til bestyrelsen@vrk.dk.

Dit navn (påkrævet)

Din email (påkrævet)

Emne

Din besked

Indmeldelse i VRK

Vejret i København

Arkiv

Post adresse

Vesterbro Rulleskøjte Klub
c/o Steen Schjølin Larsen
Vonsildvej 7
2770 Kastrup

Email til bestyrelsen:
bestyrelsen@vrk.dk

Nyhedskategorier

VRK er medlem af